У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судова практика. ХАС захистив інтереси малолітньої дитини: нова сім’я батька – не безумовна підстава для зменшення аліментів

01 грудня 2021, 14:45

Хмельницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу відповідачки: скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове – відмовив у позові її чоловіка про зменшення розміру аліментів на утримання їхньої малолітньої дитини.

Звертаючись до суду, позивач пояснив: за рішеннями суду з липня 2020 року з нього стягують аліменти на користь колишньої дружини на утриманні їхньої доньки у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, 1/6 частини з усіх видів заробітку (доходу) він платить і на утримання самої відповідачки.

Чоловік каже, що у нього збільшилося коло утриманців і значно погіршився матеріальний стан: він створив нову сім’ю, у якій народився син, дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, тому платити аліменти на утримання доньки від попереднього шлюбу у визначеному судом розмірі він не може. Відтак просив змінити їх розмір з 1/4 до 1/6 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини.

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд частково задовольнив його позовні вимоги, зменшивши розмір аліментів до 1/5 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Колишня дружина оскаржила таке рішення до апеляційного суду.

Апеляційний суд зауважує, що розмір аліментів, визначений рішенням суду, не уважається незмінним (статті 181, 192 Сімейного кодексу України) у зв`язку зі значним покращенням матеріального становища платника аліментів один із батьків дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів; значне погіршення матеріального становища платника аліментів може бути підставою для його вимоги про зменшення розміру аліментів.

Утім, позивач, звертаючись до суду з проханням про зменшення розміру аліментів посилався на те, що у нього змінився сімейний стан, оскільки у новій сім’ї народився син, збільшилося коло утриманців, проте належних і достатніх доказів погіршення матеріального стану не надав – у довідці про доходи йдеться, що його зарплата не зменшувалася.

«Колегія суддів вважає, що визначений за рішенням Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області розмір аліментів на користь відповідачки на утримання дитини відповідає вимогам сімейного законодавства, а його зменшення у зв`язку з тим, що позивач має на утриманні сина від сумісного проживання з іншою жінкою, без доведення погіршення його майнового стану буде суперечити інтересам малолітньої доньки», – констатує ХАС.

З повним текстом постанови можна ознайомитися у ЄДРСР

Хмельницький апеляційний суд