У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВРП вирішила припинити відставку судді Анатолія Целуха

02 грудня 2021, 12:32

Вища рада правосуддя під час засідання 2 грудня 2021 року вирішила припинити відставку судді Целуха Анатолія Петровича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

А. Целух обіймав посаду судді Малиновського районного суду міста Одеси та рішенням Ради від 23 квітня 2019 року був звільнений у відставку.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 22 липня 2020 року А.Целуха визнано винуватим за частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, тобто у вимаганні та одержанні ним неправомірної вигоди за прискорення судового розгляду справи, яка перебувала в його провадженні, та ухвалення позитивного рішення в інтересах третьої особи на стороні відповідача.

В подальшому вирок та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду в частині призначення покарання постановою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишено без змін.                               

Таким чином вирок Вищого антикорупційного суду набрав законної сили.

Відповідно до статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

У зв’язку з цим ВРП вирішила припинити відставку судді Анатолія Целуха. Це тягне за собою втрату А.Целухом звання судді у відставці.

Копію цього рішення буде направлено до Пенсійного фонду України, який перегляне виплату щомісячного грошового утримання.

Вища рада правосуддя