flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про сплату особами, яких притягнуто до адміністративної відповідальності, судового збору

18 жовтня 2021, 08:10

   «Чому я повинен сплатити судовий збір?» – ось найчастіше запитання осіб, яких судом притягнуто до адміністративної відповідальності.

   З огляду на це роз’яснюємо таке.

   Так, відповідно до частини 1 статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.

   Згідно частини 1 статті 24 цього Кодексу за вчинення адміністративних правопорушень можуть застосовуватись такі адміністративні стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення;

4) конфіскація: предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення;

грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення;

5) позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права керування транспортними засобами, права полювання);

позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

5-1) громадські роботи;

6) виправні роботи;

6-1) суспільно корисні роботи;

7) адміністративний арешт;

8) арешт з утриманням на гауптвахті.

   Таким чином, при винесенні судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, зобов’язана сплатити судовий збір за ставками, встановленими Законом України «Про судовий збір», а саме у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на даний час становить 454 (чотириста п’ятдесят чотири) гривні.

   Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (статті 4 Закону України «Про судовий збір»), а отже щороку змінюється.  

   Також звертаємо увагу на те, що оскільки постанова суду у справах про адміністративні правопорушення є виконавчим документом, тому у разі несплати судового збору така підлягає примусовому виконанню у порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження».

Пресслужба суду